پخش زنده

این اواخر، به‌همراه پیروان یکی از مذاهب جدید، تعالیم مذهب آنان را بررسی می‌کردیم. مشاهده می‌کردم که گفته‌ها و اندرزهای بنیان‌گذار مذهبشان در ظاهر زیبا و تا حدی به تعالیم اخلاقی مسیح نزدیک است.

اما نکته‌ای که نظرم را جلب کرد، این بود که پیروان این مذهب، برای تحقق بخشیدن به این اندرزهای اخلاقیِ زیبا، به حال خود واگذاشته شده‌اند. در واقع، ضامنی برای اجرای آنها به ایشان داده نشده است و آنها باید با سعی و کوشش خود، این تعالیم را در زندگی‌شان پیاده کنند! ناخودآگاه، به یاد تعالیم مسیح افتادم که ضامنی برای اجرای احکامش به ما عطا فرموده است. این ضامن همانا روح‌القدس است که به پیروان مسیح قدرت می‌بخشد تا احکام او را به‌جا بیاورند. بی‌اختیار، برای این عطای عالی، خدا را شکر کردم.

مسیح، در شب آخر به شاگردانش فرمود: "من از پدر خواهم خواست و او مدافعی دیگر به شما خواهد داد که همیشه با شما باشد، یعنی روحِ راستی که جهان نمی‌تواند او را بپذیرد، زیرا نه او را می‌بیند و نه می‌شناسد؛ امّا شما او را می‌شناسید، چرا که نزد شما مسکن می‌گزیند و در شما خواهد بود." (انجیل یوحنا ۱۴: ۱۶-۱۷). و کمی بعد افزود: "امّا آن مدافع، یعنی روح‌القدس، که پدر او را به نام من می‌فرستد، او همه چیز را به شما خواهد آموخت و هرآنچه من به شما گفتم، به یادتان خواهد آورد." (آیۀ ۲۶).

خدا را شکر کنیم که ما ايماندارانِ به مسيح را به حال خودمان وانگذاشته، بلکه روح‌القدس را به‌عنوان ضامن اجرای احکام مسیح به ما ارزانی داشته است. آمین.

بالای صفحه