رادیو مژده

 

 

پخش زنده

 

رادیو مژده

 

رادیو مژده

 

 

پخش زنده

map

map

"با احساست زندگی کن! هرچه احساست به تو می‌گه، انجام بده! اصلاً هرچه دلت می‌خواد، بکن!" این طرز فکر یا فلسفۀ اکثر مردم دنیاست.

تنها زمانی که می‌توانیم به احساس‌مان اعتماد کنیم، زمانی‌ است که در زندگی‌مان از خدا اطاعت می‌نماییم و بر طبق کلام خدا، یعنی کتاب‌مقدس، زندگی می‌کنیم. تصمیم گرفتن، قبل از انجام دادن است. ما همیشه اول تصمیم می‌گیریم و بعد، انجامش می‌دهیم.

وقتی در اتحاد با عیسی مسیح خداوند، روح خدا یا روح‌القدس، سکان‌دار کشتی جان و روح و زندگی‌مان می‌شود، او ارادۀ انجام دادن خواست خدا را به ما می‌دهد و از این طریق، ناوبر یا راهیاب کشتی زندگی ‌ما می‌گردد، و نه تنها آن را سرپرستی می‌کند، بلکه راهیابی و هدایت نیز می‌نماید. خدا را شکر برای این حقیقت عالی و خوب! خواهر عزیزم، شاید تو از طریق ایمان به عیسی مسیح و کاری که او بر صلیب برای نجات جان ما انجام داد، با خدای حقیقی، خدای محبت، رابطۀ شخصی داری و می‌خواهی او را در زندگی‌ات خشنود سازی. پس، به آرزوها و امیالی که او در تو ایجاد می‌کند، توجه نما و آنها را انجام بده و با جریان و روندی که او در زندگی برایت در نظر گرفته، به‌پیش برو. کلام خدا در رساله به فیلیپیان، فصل ۲، آیۀ ۱۳، چنین می‌فرماید: "زیرا خداست که از لطف خود، هم اراده و هم قدرت هر کاری را در شما ایجاد می‌کند." او بهترین‌ها را در زمانی که خودش مقرر فرموده، برایت آماده کرده است. خواست و ارادۀ خدا طبق فرمایش کتاب‌مقدس، این است که تو خوشبخت و کامیاب باشی.

خواهر عزیزی که این درس را می‌خوانی، اگر الآن در موقعیت بد و سختی به‌سر می‌بری و دریای زندگی‌ات طوفانی شده و می‌خواهی تصمیمی برای زندگی‌ات بگیری و نمی‌دانی چه‌کار کنی و شاید هم تصمیمت را گرفته‌ای و به‌دنبال فرصتی هستی که بتوانی آن را به انجام برسانی، بهتر است صبر کنی. از خودت این سؤال را بپرس: "آیا این تصمیمی که گرفته‌ام یا آرزویی که دارم و احساس می‌کنم برایم خوب است، واقعاً خوب و مفید است؟" به خواست خدا توجه کن! ببین خواست خدا اکنون در این زمان برای زندگی‌ات چیست. شاید شما خواهرم، ازدواج کرده‌ای و همسرت شخص زورگو و خودخواهی است و به خواسته‌هایت اصلاً توجه نمی‌کند و نسبت به تو خیلی بی‌محبت است و در حق تو اجحاف می‌کند. شاید هم شما ای عزیز، خواهر مجردی هستی و پدر و مادر و اقوامت، تو را محبت نمی‌کنند و با اعتقاداتت مخالفند و تو را دائماً در فشار می‌گذارند و اذیت می‌کنند.

لطفاً دعا کن! از خدا بخواه که به تو صبر بدهد. منتظر خداوند باش. از او اطاعت کن تا او به‌وسیلۀ روحش، یعنی روح‌القدس، روح راستی و پاک خدا، تو را رهبری و هدایت کند و از این موقعیت بد برهاند. سکان کشتی زندگی‌ات را به روح خدا بسپار. درست است، همین الآن اجازه بده روح خدا سکان‌دار کشتی زندگی‌ات باشد تا آن را اداره و سرپرستی کند. همچنین، بگذار او ناوبر کشتی زندگی‌ات باشد تا مسیر آن را راهیابی کند و راههای خوب آیندۀ زندگی‌ات را به تو نشان بدهد.

بیایید دعا کنیم: "ای خدای پاک و مقدس، خواهش می‌کنم من و خواهران عزیزم را کمک کن تا در زمان مصیبت و سختی و فشارها، زندگی‌‌مان را کاملاً به تو بسپاریم و به تو، ای خداوند، کاملاً اعتماد کنیم و خواست و ارادۀ تو را بطلبیم و انجام بدهیم و در این سختی‌ها بدانیم که تو ما را خیلی دوست داری و مواظب ما هستی. ای خدای عشق و محبت و فیض و رحمت، به ما فیض بده که هرچه دلمان می‌خواهد، انجام ندهیم، بلکه آنچه را که تو طبق کلامت، یعنی کتاب‌مقدس، برای زندگی ما در نظر داری، انجام بدهیم. ما را کمک کن، دست ما را بگیر و زندگی‌مان را سرپرستی و رهبری کن. به نام عیسی مسیح، آمین."

اگر شما عزیزی که این درس را می‌خوانی، هنوز از طریق عیسی مسیح، مظهر خدا، با خدای واقعی متحد نشده‌ای، لطفاً با ما تماس بگیر.

آدرس ایمیل ما: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

بسیار شاد خواهیم شد که شما را کمک کنیم.

بالای صفحه