رادیو مژده

 

 

پخش زنده

 

رادیو مژده

 

رادیو مژده

 

 

پخش زنده

map

map

درود بر شما خواهران عزیز. در درس قبلی بيان نمودم که چقدر زندگی کردن در دنیا سخت‌تر شده. خودخواهی و بی‌محبتی غوغا می‌کند، وفاداری و فداکاری و بخششِ متقابل کمتر دیده می‌شود و خانواده‌ها در حال از هم پاشیده شدن هستند. جوانان بیشتری معتاد شده و به روابط جنسی خارج از ازدواج و حتی تن‌فروشی کشیده شده‌اند.

همچنین گفتم که شرایط اقتصادی بد و بیکاری و نرسیدن به هدفهای عالی و زیبای زندگی عواملی هستند که می‌توانند ما را دلشکسته و ناامید، ترسان و نگران کرده و فکر و روان ما را مریض و افسرده کنند. اما در درس قبلی، همچنين گفته شد که با وجود همۀ این سختیها و مشکلات و چالشها، خدای محبت کسانی را که به پسر روحانی او عيسی مسيح ايمان آورده‌اند و به واقعيت مرگ او بر صليب و قيام او از مردگان ايمان دارند و فرزندان خدا هستند، دوست دارد و طبق کلامش در کتاب‌مقدس، به ما اطمینان می‌دهد که به فکر ماست و مایل است از ما مواظبت کند و ما را رهایی و برکت بدهد. در درس قبلی، گلچینی از آیاتی را که امید‌بخش و تشویق‌ کننده هستند و وعده‌های خدا برای ایمانداران واقعی مسیحی می‌باشند، با شما در میان گذاشتم. با اجازۀ شما مرور کوتاهی می‌کنم و این آیات را ذکر می‌نمايم.

(مزمور ۳۴، آیۀ ۱۸): "خداوند نزدیک شکسته‌دلان است و کوفته‌ شدگانِ در روح را نجات می‌بخشد."

(کتاب یوشع، فصل ۱، آیۀ ۹): "قوی و دلیر باش. مترس و هراسان مباش، زیرا هر جا که بروی، یَهُوَه خدايت، با تو خواهد بود."

(مزمور ۱۴۷، آیۀ ۳): "او دل‌شکستگان را شفا می‌بخشد و زخمهای ايشان را می‌بندد."

(اشعیای نبی، فصل ۴۳، آیۀ ۱): "مترس زیرا که من تو را فدیه دادم و تو را به اسمت خواندم پس تو از آن من هستی."

(انجیل یوحنا، فصل ۱۴، آیۀ ۲۷): "برای شما آرامش به‌جا می‌گذارم؛ آرامش خود را به شما می‌دهم. آنچه من به شما می‌دهم، نه چنان است که جهان به شما می‌دهد. دل شما مضطرب و هراسان نباشد."

(فیلیپیان، فصل ۴، آیۀ ۱۳): "قدرت هر چیز را دارم در او که مرا نیرو می‌بخشد."

(مزمور ۲۳، آیۀ ۴): "حتی اگر از تاریکترین وادی نیز بگذرم، از بدی نخواهم ترسید، زیرا تو با منی؛ عصا و چوبدستی تو قوت قلبم می‌بخشند."

(مزمور ۴۶، آیات ۱ تا ۳): "خدا پناه و قوت ماست، و یاوری که در تنگیها فوراً یافت می‌شود. پس نخواهیم ترسید، اگرچه زمین متحرک شود، و کوهها به قعر دریا فرو افتند؛ اگرچه آبهایش بخروشند و به جوشش درآیند و کوهها از تلاطم آن به لرزه افتند."

(رساله به رومیان، فصل ۸، آیۀ ۱۵): "چرا که شما روح بندگی را نیافته‌اید تا باز ترسان باشید، بلکه روح پسرخواندگی را یافته‌اید که به‌واسطۀ آن ندا درمی‌دهیم: اَبّا، پدر."

(غلاطیان، فصل ۴، آیات ۶ و ۷): "پس چون پسرانید، خدا روح پسر خود را در دلهای ما فرستاده است که ندا در می‌دهد اَبّا، پدر. بدین‌سان، دیگر غلام نیستی، بلکه پسری؛ و چون پسری، خدا تو را وارث نیز گردانیده است."

خوب، حالا می‌خواهم بقیۀ قولهای خدا را که بر طبق کتاب‌مقدس است و می‌تواند به شما قوت قلب و تسلّی بدهد و تشویقتان کند، با شما خواهران عزیز مسیحی در میان بگذارم:

نترسیم، ما شاهدان خدای بی‌نظیر هستیم  

"ترسان و هراسان مباشید. آیا از زمان قدیم تو را اخبار و اعلام ننمودم و آیا شما شهود من نیستید؟ آیا غیر از من خدایی هست؟ البتّه صخره‌ای نیست و احدی را نمی‌شناسم." (اشعیاء نبی، فصل ۴۴، آیۀ ۸)

خداوند قوت قلب و تکیه‌گاه ما است

"تن و دل من ممکن است زائل شود، اما خداست صخرۀ دلم و نصیبم، تا ابد." (مزمور ۷۳، آیۀ ۲۶)

روح خدا ما را از قدرت و محبت و خویشتنداری پُر می‌کند

"زیرا روحی که خدا به ما بخشیده، نه روح ترس، بلکه روح قوّت و محبت و انضباط است." (دوم تیموتائوس، فصل ۱، آیۀ ۷)

خداوند نور و نجات و حافظ ما است

"خداوند نور من و نجات من است؛ از که بترسم؟ خداوند پناهگاه جان من است؛ از که هراسان شوم؟ چون بدکاران بر من هجوم آورند تا گوشت تنم را بخورند، چون خصمان و دشمنانم بر من بتازند، آنانند که می‌لغزند و می‌افتند. اگر لشکری به مقابله با من اردو زند، دلم نخواهد ترسید؛ اگر جنگ بر من بر پا شود در آن نیز اطمینان خواهم داشت." (مزمور ۲۷، آیات ۱ تا ۳)

خدا پیوسته با ما است و مددکار ما می‌باشد

"زندگی شما بَری از پولدوستی باشد و به آنچه دارید قناعت کنید، زیرا خدا فرموده است: تو را هرگز وا نخواهم گذاشت، و هرگز ترک نخواهم کرد. پس با اطمینان می‌گوییم: خداوند یاور من است، پس نخواهم ترسید. انسان به من چه تواند کرد؟" (عبرانیان، فصل ۱۳، آیات آیات ۵ و ۶)

ما با ایمان زندگی می‌کنیم، نه با دیدار

"زیرا با ایمان زندگی می‌کنیم، نه با دیدار." (دوم قرنتیان، فصل ۵، آیۀ ۷)

روح خدا در ما قویتر از شیطان است که در دنیا کار می‌کند

"شما، ای فرزندان، از خدا هستید و بر آنها غلبه یافته‌اید، زیرا آن که در شماست بزرگتر است از آن که در دنیاست." (اول یوحنا، فصل ۴، آیۀ ۴)

در بهشت ابدی خدا در آسمان، ما نجات‌یافتگان وضعیت دیگری خواهیم داشت

"او هر اشکی را از چشمان آنها پاک خواهد کرد. و دیگر مرگ نخواهد بود؛ و ماتم و شیون و درد وجود نخواهد داشت، زیرا چیزهای اوّل سپری شد." (مکاشفه، فصل ۲۱، آیۀ ۴)

یک اشارۀ کوچکی بکنم که ایمانداران واقعی مسیحی در آینده برای همیشه در حضور خدا زندگی خواهند کرد و برای آنان، مرگ و غم و گریه و درد و رنجی وجود نخواهد داشت. البته خدا قادر است که در حال حاضر در این دنیا نیز وقتی در رنج و دردیم، بر طبق اراده‌اش ما را برهاند و یا اینکه در زمان سختی و مشکلات، ما را تسلی و قوت و صبر و حکمت بدهد تا برای به انجام رسیدن ارادۀ او به او اعتماد نماییم.

خدا مشکلات ما را حل خواهد کرد

"نگرانی خود را به خداوند بسپار، که او تکیه‌گاه تو خواهد بود؛ او هرگز نخواهد گذاشت پارسایان جنبش خورند." (مزمور ۵۵، آیۀ ۲۲ )

خواهران عزیز مسیحی، امیدوارم که این آیات کلام خدا به شما امید بدهند و تشویق‌تان کنند. لطفاً هر وقت ناامید و مأیوس می‌شوید و دلتان می‌شکند و یا نگرانید، این آیات را بخوانید و در آنها تعمق کنید و از خداوند بخواهید که از طریق روح‌القدس دل زخمی و شکستۀ شما را شفا بدهد و به فکر و جان ناآرام شما آرامش ببخشد. عزیزان بیایید با هم دعا کنیم:

"ای خدای پدر، ممنونم و سپاسگزارم و شکرت می‌کنم که مرا دوست داری و به فکر من هستی و می‌خواهی دل شکستۀ مرا شفا بدهی و هر نوع دلسردی و ناامیدی را از من دور کنی و به من آرامش و تسلی و امید بدهی. خواهش می‌کنم کمکم کن که کاملاً به تو اعتماد کنم و خودم را به تو بسپارم. دل شکسته و روح و روان آزرده و افسرده‌ام را شفا بده و هر نوع ترس و اضطراب و نگرانی را از من دور کن. ای خداوند، خواهش می‌کنم مرا از روح‌القدس که روح قوت و محبت و خویشتنداری است، پُر کن تا بتوانم شاهد خوبی برای تو در هر جا و در هر شرایطی و با هر کسی که هستم، باشم. در نام خداوند و منجی‌ام، عیسی مسیح می‌طلبم. آمین!"

بالای صفحه